תרשים (סכמה) של טבלאות פריוריטי

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי תרשים (סכמה) של טבלאות פריוריטי

משתתף
    שלום לכולם
    אני אמור לבנות דוחות + קוביה מה DB של פריוריטי.
    ה DB רץ על SQL SERVER
    כמו כן הלקוח רוצה לראות מכירות, מלאי, ספקים לקוחות פריטים מחירונים חשבוניות וכו'.

רציתי לדעת האם יש דרך לקבל את שמות הטבלאות + תאור של השדות והקשרים בינהן,

תודה על העזרה
    רני

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • Replies
    Lior
    מנהל בפורום
    הי רני
    הדרך הטובה ביותר להתמצא בבסיס הנתונים של פריוריטי היא באמצעות מחולל המסכים. שם מתבצע המיפוי של הערכים בטבלאות לשדות המוצגים במסך. לרוב, עמודת הטבלה פשוט רשומה בשדות שם טבלה ועמודת טבלה בהתאם, אך לעיתים השדה המוצג במערכת הוא תחשיב של עמודות טבלה ובמקרה זה התחשיב מופיע במסך הבן של עמודות המסך – ביטוי\תנאי.

תוכל למצוא הסבר נרחב פה: https://www.priority-forums.com/he/index.php/blogs/79-buildrepspart1

נקודה נוספת, כל חברה בפריוריטי מנוהלת בבסיס נתונים נפרד בתוך SQL Server. קוד החברה הוא שמו של בסיס הנתונים. הסכימה של כל בסיסי הנתונים (דהיינו כל החברות היא זהה) ולכן השדות במחולל פונים לבסיס הנתונים הרלוונטי לחברה שהמשתמש פועל בה כרגע.

נקודה אחרונה. ישנם כלי OLAP בפריוריטי כבר כמה שנים טובות המבוססים על טבלה רגילה. בגרסה האחרונה נוספה אפשרות לייצא את נתוני ה OLAP שפריוריטי שומר בטבלת EISCUBES לקובית OLAP אמיתית של SQL Server. לי עדיין לא יצא להכנס בעובי הקורה בנושא הזה, אבל אני מפנה אותך לזה מאחר ואני יודע שה OLAP של פריוריטי מכסה את מרבית החיתוכים הפופלריים – יכול להיות שזה יהווה קיצור דרך נוסף בדרך לפתרון שאתה מחפש. אני אשמח להתעדכן ממך כיצד התקדמה העבודה בערוץ הזה

בהצלחה

Lior
    מנהל בפורום
    שכחתי משהו נוסף
    טבלאות רב חברתיות (כגון משתמשים, עובדים, חברות) מנוהלות פעם אחת ויחידה בתוך בסיס הנתונים system
    רני
    משתתף
    תודה על העזרה.
    אני עובד על גרסה 13.5 ולא מצאתי את טבלת EISCUBES ,
    צריך אולי להגדיר בהתקנה?

אני אבדוק אם אני מקבל את כל מה שאני רוצה מהמחולל מסמכים,
    ומהטבלאות כבר אבנה בעצמי את הקוביה.

כמובן שאני אעדכן אותך וכמובן אמשיך לשאול אם לא אסתדר :).

Lior
    מנהל בפורום
    התוכניות נמצאות ב דו"חות מנהלים > תחזוקת דו"חות מנהלים > בניית קוביה ב-SQL Server
    וב – דו"חות מנהלים > תחזוקת דו"חות מנהלים > שמירת קוביה
    רני
    משתתף
    אני לא רואה,

זה בגרסה מסויימת, לי יש גרסה ל SQL SERVER
    13.5

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.