‫התקינו לנו בעבודה Priority.איך מתחילים לעבוד ?

פורומים שימוש במערכת ‫התקינו לנו בעבודה Priority.איך מתחילים לעבוד ?

משתתף
    ‫הבוס אמר לי להכין רשימת Action Items מה צריך לעשות ע"מ להתחיל לעבוד בפריוריטי .
    אין לי מושג, עבדתי על הפריוריטי רק כאשר הכל כבר מוזן במערכת.
    ההטמעה היתה חודש לפני‬ שהתחלתי לעבוד בחברה ובחורה הקודמת עזבה.אז נשארתי בלי ידע בכלל.הבעיה הנוספת, שהתקבלתי לעבודה בתור אחת שיודעת להפעיל את התוכנה.
    אכן יש לי נסיון של כמה שנים בעבודה בסביבת priority ואני שולטת בצורה סבירה ביישום,אבל אין לי מושג מה צריך לעשות , ע"מ להתחיל להשתמש בתוכנה מין התחלה, כאשר בסיס הנתונים שלה ריק.:(
    מודה מאוד לכל עזרה שתוגש.

מודה על התשובה מראש,

מרינה

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • Replies
    אלמוני
    אורח
    השאלה החשובה , לאיזה תפקיד נכנסת.
    אם את מנמר"ית , אז יש לך לא מעט עבודה אבל אם למחלקה ספציפית, אז אין לך מה לדאוג –
    דברי עם החברה שמטמיעה לכם את המערכת תבקשי לקבל קוים מנחים ופעילויות – הדרכות וכו'
    ניהולי תהליך עסקי (איך הזמנות \רכש וכו' מתקבלים אצלכם, לוגיסטיקה וכל השאר).

בגדול חלק גדול מהאחריות נופל על חברת ההטמעה הם צריכים לדאוג לזה שתהיו מוכנים.

אתםת מצידכם צריכים לדאוג לשלם להם 🙂

מרינה לוי
    משתתף
    תודה על תגובתך המהירה.
    אין לי מושג מה זה "מנמר"ית ".
    אני צריכה לנהל מלאי (הזמנות מספקים, כניסת סחורה בעקבות ההזמנות, הזמנות לקוחות, יציאת הסחורה בעקבות ההזמנות האלו, יציאת סחורה לטובת פיתוח, העברה בין מחסנים, עצי מוצר) זה רק להתחלה.

מתכנת בשקל כתב:

דברי עם החברה שמטמיעה לכם את המערכת תבקשי לקבל קוים מנחים ופעילויות – הדרכות וכו'
    ניהולי תהליך עסקי (איך הזמנות \רכש וכו' מתקבלים אצלכם, לוגיסטיקה וכל השאר).

בגדול חלק גדול מהאחריות נופל על חברת ההטמעה הם צריכים לדאוג לזה שתהיו מוכנים.

לצערי, מכוון שבתהליך הקליטה אמרתי שאני יודעת לעבוד עם priority, הם ההנהלה חושבת שאני צריכה לדעת את כל זה לבד (אני אכן יודעת לבצע כל הפעולות האלו על priority "מלא") , אחרת, למה קלטו דווקא אותי ?

איך אני מתחילה ?
    אוי ווי.
    :unsure:

Lior
    מנהל בפורום
    הי מרינה,
    ברוכה הבאה לקהילה שלנו.

אני ממשיך את התכתובת שלנו מהפורום בתפוז.

ראשית, אני חושב שהתמזל מזלך וקיבלת תפקיד לא קטן בכלל. אם תפעלי בקור רוח, את יכולה להפיק ממנו המון ידע ונסיון רבי ערך.

עכשיו לגופו של עניין.

תתחילי משלושה דברים:

1. מסמך אפיון – מתכנת בשקל יכול להעביר לך תבנית.
    2. תעדוף – ניהול המלאי ראשון כי הבוס לוחץ
    3. גאנט – תכנון לוח הזמנים שלך

אנחנו פה בכל שאלה

אלמוני
    אורח
    יש כמה שאלות קריטיות להתחלה….

השלב הראשון שאת צריכה להבין זה – איזה נתוני תשתית חסרים:
    האם קיימים לקוחות במערכת ? ספקים? מוצרים ? עצי מוצר ??, אם התשובה היא לא – אז צריך לאסוף את כל הנתונים הללו מהמערכת הקודמת (אולי חשבשבת או משהו בסגנון).
    השאלה השנייה היא איזה סוג ארגון אתם? לוגיסטי? ,יצרני? סחר? ומה תחום נגיעת המערכת (רק לוגיסטי או הכל ביחד ?) בהמשך לתשובה הזאת את חייבית למפות אנשים (משתמשים במערכת) מול ישויות, כלומר : משה רואה את מסך הזמנות לקוח ואיציק את מסך חשוביות המס. כך תדעי איפה את עומדת … בצורה הזאת מיפוי התהליכים מתחיל. (ואז רק מתחילה העבודה)

לדעתי יש מקום לשאול את ההנהלה מהם הציפיות ממך, על אף שמובן הצורך להרשים ולבצע את העבודה שלשמה שכרו אותך,
    הטמעת מערכת מידע זה תהליך מורכב ואני לא בטוח שלא כדאי לשתף גורם חיצוני נוסף…
    ד"א : מנמ"ר == מנהל מערכות מידע

בהצלחה

מרינה לוי
    משתתף
    חבר'ה, דבר ראשון : המון תודה לכם על תגובתכם והסברים !!!

ולהלן פרטים :
    במערכת קיימים (חלקית, עדיין לא כולם ולא הכל עודכן, כמו , לדוגמא, תנאי תשלום לספקים וכו') :
    -ספקים
    -לקוחות
    -מוצרים(חלקי מאוד)

האירגון הינו יצרני+פיתוח (מפתח מערכות, חלק מין המערכת מייצר במקום, חלק מזמין אצל קבלני משנה, ומוכר לאירגונים אחרים).

OK, אני רואה מה יש לי לעשות בינתיים : לעדכן ספקים/לקוחות.
    אבל מה לגבי עץ מוצר ?
    מחירונים ללקוחות/ספקים.
    חוץ מעדכון ספקים/לקוחות, מה יש לי לעשות, ע"מ להתחיל להשתמש במערכת ?

Lior
    מנהל בפורום
    הי מרינה,
    תחפשי את אשפי אתחול המערכת.
    יש שם הסבר צעד אחרי צעד, איך מאכלסים את המערכת בנתונים.

ספציפית למלאי:
    1. תסיימי להכניס את המוצרים, כולל עצי מוצר ומשפחות מוצר. אני מציע שתקראי את העזרה על הקמת מוצרים בפריוריטי, כדי שלא תפספסי אף פרמטר
    2. מחסנים – גם כן לקרוא את העזרה לפני שאת מתחילה
    3. הכנסת ספקים ולקוחות

כמה שאלות נוספות:
    1.האם אתם מתכוונים לנהל את הייצור בפריוריטי ?
    2. האם למוצרים שאתם מייצרים יש עץ מוצר של רמה אחת או יותר ?
    3. האם רכשתם פריוריטי תעשייתית (עם מודול ייצור). אם את לא יודעת, צרפי screenshot של התפריט של המשתמש tabula.
    (לפני שאת מעלה את הקובץ, תעשי לו זיפ).

אלמוני
    אורח
    כדאי גם להבין, פרויקט של מערכות מידע הוא משהו מקצועי ומדויק (ככל שניתן) הכולל בתוכו אפיון , ניתוח , פיתוחים והדרכות – אם כל זה לא נעשה בחברתכם אני בספק (עם כל הכבוד 🙂 ) שכדאי שזה משהו שאת תתעסקי איתו.
    אני בטוח שתוכלי להיות לעזר למנהל פרויקט מטעם חברה חיצונית או אפילו מנהלת פרויקט מצד הלקוח, אך לבצע כל זאת לבד זה קשה עד בלתי אפשרי…:huh:
    Lior
    מנהל בפורום
    אני מסכים שמדובר באתגר.
    אבל אני גם חושב שאין כמו לקפוץ למים בשביל ללמוד לשחות.

חוצמזה,
    זה לא שיש לה יותר מדי ברירה. הבוס שלה רוצה ממנה את זה. ממה שאני מבין, הגישה שלו אומרת שבמקום לשלם לחברת הטמעה, הוא מגייס אדם מתאים במשכורת. זה מה שמתאים לו וזה יכול להיות רעיון לא רע בסיטואציות מסויימות.

בקיצור, אני חושב שהיא לא תפסיד כלום אם היא תרים את הכפפה. היא יכולה רק להרוויח. אני גם סומך על הבוס שלה שעומד עם סטופר ומצפה שדברים יזוזו.

שלום מרינה,
    יש לבצע אתחול למערכת
    חשוב מאוד!!!
    אתחול כספים, אתחול מלאי, מספור תעודות, פתיחת שנה
    באיזה מודולים אתם מתכוונים לעבוד
    באיזו תוכנה אתם עובדים היום?

לילך

מרינה לוי
    משתתף
    Lior כתב:

אני מסכים שמדובר באתגר.
    אבל אני גם חושב שאין כמו לקפוץ למים בשביל ללמוד לשחות.

חוצמזה,
    זה לא שיש לה יותר מדי ברירה. הבוס שלה רוצה ממנה את זה. ממה שאני מבין, הגישה שלו אומרת שבמקום לשלם לחברת הטמעה, הוא מגייס אדם מתאים במשכורת. זה מה שמתאים לו וזה יכול להיות רעיון לא רע בסיטואציות מסויימות.

בקיצור, אני חושב שהיא לא תפסיד כלום אם היא תרים את הכפפה. היא יכולה רק להרוויח. אני גם סומך על הבוס שלה שעומד עם סטופר ומצפה שדברים יזוזו.

תודה רבה , ליאור.
    אתה בהחלט מתאר את המצב. אכן הצורך להרשים (במיוחד בזמנים קשים כאלו, כאשר קשה למצוא עבודה חדשה), וגם ,ללא ספק, הרצון לצבור ניסיון בתחום.
    אני מודה לך מאוד על כל עזרה ותמיכה שנתת לי בנושא 🙂

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.