API מול אתר הזמנות

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי API מול אתר הזמנות

משתתף
    שלום רב,

ברצוני לבצע קריאות API מאתר חיצוני שמבצעים בו הזמנות לקוח לתוך מסך הזמנות לקוח בפריוריטי.

את כל נושא הקינפוג של ה – API בפריוריטי אני מכיר וביצעתי כראוי .

את מבנה קובץ ה – JSON עם השדות הרלוונטים אני מכיר עם כל השמות שדות הרלוונטים במסך וכו' .

השאלה – היכן רושמים את ביצוע הקריאה עצמה? האם זה צריך להיות בקוד של התאר עצמו ? מניסיונכם איפה מתחזקים את זה בצורה הכי נכונה ?

את צד הפריוריטי אני מכיר מעולה . את הצד של המערכת צד ג' (= אתר אינרנט של הלקוח) זאת פעם ראשונה שאני מתעסק וזה מה שחסר לי .

היכן רושמים בפועל את נושא ההתחברות עם ההזדהות של המשתמש API וביצוע הקריאה לפריוריטי עם תוכן הערכים וכו' ?

תודה .

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • Replies
    babun
    משתתף
    היי

לדעתי לפי התיאור שלך הפניות צריכות לצאת מהשרת של האתר.

מה האופציות האחרות שחשבת עליהן?

yitzchok
    משתתף
    IL
    לא ברור לי מהשאלה מה עושים באתר.

האם מדובר באתר של חנות (די עצמאי) שמקבלת הזמנות ויש להעביר את ההזמנות האלה לפריוריטי? (כך שאפשר לסיים תהליך קבלת הזמנה באתר ולהעביר אותה לפריוריטי מאוחר יותר)

או האם מדובר באתר שהוא רק ממשק משתמש וכל פעולה מבוצעת מיד בפריוריטי והמשתמש צריך לראות את התוצאה של הפעולה? (לדוגמה אם העדכון לא מגיע לפריוריטי ונקלט שם אז לא קרה כלום)

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    yoram
    משתתף
    אתר הזמנות עצמאי שלקוחות יכולים להיכנס אליו ובצע הזמנות .

ההזמנות האלו צריכות להיות משוקפות בפריוריטי באופן שוטף ולא בסוף יום כי נדרש לטפל בהן ברגע שמתקבלות.

הפניות אכן צריכות לצאת מהאתר אל הפריוריטי ולכן שאלתי מניסיונם של אחרים היכן הכי נכון לתחזק זאת בצד האתר ?

yitzchok
    משתתף
    IL
    הייתי אומר שעדיף שתהיה תוכנית שתתווך בין המערכת של האתר והפריוריטי, שהיא תהיה חיצונית לשתיהן ותעבוד מול ה-API של כל אחת.

אפשר אולי לבנות משהו בתוך תשתית אתר כל עוד אתם יכולים לגרום להפעלת תהליכים באופן קבוע. (הרי יש אולי גם צורך להחזיר עדכונים מפריוריטי לאתר ואלה לא תלויים בפעולת משתמש באתר)

אני ממש לא מתכוון שהזמנות לא יעברו עד סוף יום, אפשר להעביר הזמנות חדשות כל כמה דקות. העיקר הוא שאתה לא רוצה תהליך שהוא מופעל אך ורק בזמן רישום ההזמנה ואם משהו הפריע לתקשורת מול הפריוריטי זה לא יחזור וינסה שוב.

בדרך כלל לא יתלו את העדכון הראשון בפעולה של המשתמש משתי סיבות:

א. יכול להיות מורכב יותר ככה אם רוצים גם פעולה מיידית וגם גיבוי למקרה שזה נכשל (הרי מדובר באותו תהליך, לא צריכים להגדיר אותו פעמיים)

ב. העברת ההזמנה לפריוריטי יכולה לקחת יותר זמן מאשר נחשב סביר כזמן תגובה באתר וובי. ואם כבר עושים את זה ברקע לא נורא אם יבוצע כעבור כמה שניות/דקות ולא ממש מיידית.

מקווה שזה לתועלת

yoram
    משתתף
    אוקיי תודה.

מאחר ואת צד הפריוריטי אני מכיר בצורה מעולה את הצד השני במקרה זה אתר הזמנות לא מכיר עד כה בכלל.

יש דוגמאות איך לבצע חיבור שכזה?

yitzchok
    משתתף
    IL
    לי יש רושם שלרוב עושים פיתוח ייעודי כי לכל יישום כזה יש את הדרישות שלו.

אם אני זוכר נכון, כשאני בניתי תהליך כזה זה היה ב-SSIS (חפש באינטרנט מה זה) – בזמנו השתמשתי בו להתממשק בין מערכות שונות וזה היה אחד מהפרויקטים.

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.