דוח

משתתף
    שלום,
    הכנתי תבנית אקסל עבור דוח פירוט לקוחות וסוכנים . ובתבנית סידרתי שהעמודה שם סוכן ומס' סוכן יופיעו בתחילת הטבלה ע"י העברת העמודות האלה ל A ו B וביציאה מאקסל ביצעתי שמירה כשהמע' התריעה .
    רציתי להוציא את הדוח הזה לתבנית לפי > דוחות לקוחות וסוכנים > קליק ימני > עיצוב תבנית שם התבנית > אישור > שלח לאקסל לתבנית ההיא . כשנפתח האקסל עמודות מס ושם סוכן לא הופיעו בתחילת הטבלה למרות ששמרתי את זה .
    איפה טעיתי ?
    תודה
מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • Replies
    שלום סוניה,

לפני ההסבר שרצית, אעשה כאן קצת בית-ספר על מהות תבניות באקסל באופן כללי בלי שום קשר לפריוריטי.

תבנית אקסל מתנהג בהמון מובנים כמו פתיחת קובץ חדש באקסל. כאשר פותחים קובץ חדש, האקסל כמובן מציג גליון ריק מנתונים וניתן להתחיל בעבודה. לפעמים רוצים לקבל "קובץ חדש" הנקי מנתונים כלליים, אך שיהיו בו נתונים בסיסיים או נוסחאות מוכנות באופן מובנה מראש במקום לבנות אותם מחדש בכל פעם. אני מניח שישנם משתמשים בפורום אשר יאמרו: "מה הבעיה, נכין קובץ אקסל בסיסי ונשמור אותו בסיומת הרגילה xls, ואז במידת הצורך נפתח את הקובץ, נוסיף נתונים ונבצע 'שמירה בשם', ונשנה לשם אחר כך שלא יידרס המקור הבסיסי". עד כאן הכל טוב ויפה וזה בהחלט יעבוד, אבל כבר נתקלתי בהרבה משתמשים אשר "שכחו" במהלך עבודתם הקשה לבצע שמירה בשם ובעצם ביצעו את הפקודה שמור. א-ו-פ-ס… בטעות דרסו את המקור עם כל התוספות :huh:
    זה בעצם ה"קסם" בעבודה עם תבנית. כאשר משתמש יבחר בפקודה שמור, האקסל יפעיל את שמירה בשם באופן אוטומטי וכך לעולם לא יידרס המקור. תבנית אקסל בעלת סיומת xlt. כאשר יפתח קובץ שכזה בשיטה של "קליק כפול", שם הקובץ יהיה בנוי משם התבנית בתוספת ספרה 1 ובעל סיומת xls. כמובן לפי שיטה זו, קובץ המקור בחיים לא יידרס בטעות.

עכשיו להסבר השימוש בתבנית בפריוריטי:
    כאשר מכינים תבנית חדשה, פלט הנתונים מהדוח נבנה בתוך גליון בעל השם DataSheet. תמיד גליון זה יהיה הפלט הבסיסי של הדוח בדיוק לפי הסדר המופיע בדוח או במסך. שינוי המבנה של DataSheet, לא יניב דבר כי תמיד הפלט לתבנית אקסל יהיה לפי המקור. מה שטוב ביצירת תבנית אקסל במערכת, הוא שניתן ליצור בגליון חדש, נתונים כלשהם לפי הסדר הרצוי אשר "פונים" לנתונים שבגליון הפלט DataSheet.
    אחד השימושים הנפוצים ביותר בתבנית, הינו יצירת טבלת ציר (Pivot Table) בגליון חדש אשר תמיד יהיה כחלק קבוע מהתבנית. בכל פעם שמשתמש יחליט שהוא מעוניין שפלט הדוח יעבור ישירות לטבלת ציר לשם ביצוע סיכומים כלשהם מראש לפי רצונו, המשתמש ייבחר לייצא לתבנית הרצויה והפריוריטי "ישפוך" את תוצאת הדוח אל גליון DataSheet אשר מהווה את הבסיס לטבלת הציר שבגליון אחר.

דרינג דרינג דרינג… נגמר השיעור. הגיע הזמן לצאת להפסקת קפה. :woohoo:

אלון.

אלמוני
    אורח
    אלון שלום,
    לפני מס' ימים שאלתי כאן בפורום על פיתרון לבעעית ה"ערכות" שלמעשה אינן קיימות אבל השלמתן מבטא את התקדמות הפרוייקט, כלומר: ככל ששלחתי יותר ערכות כך התקדמתי יותר וזאת למרות שאין לי במערכת ערכה, ההזמנה היא על הפריטים שמרכיבים את הערכה.
    שאלתי: האם ניתן ליצור תבנית שבכל פעם שאפיק דו"ח לתבנית יחושב אבטומטית מס' הערכות ? נניח ביחס של פריט שמאל + פריט ימין = ערכה ???
    היי שוגי,

ראיתי את ההתכתבויות בנושא הערכות וליאור צדק שטען שאין במערכת פונקציה מובנית שניתן להשתמש בו וזה כרוך באפיון ופיתוח.
    אני מניח שאתה מחפש פתרון ברמת תבנית האקסל.
    מבחינה תיאורטית התשובה היא כן. לא גיבשתי דעה סופית כיצד זה יעבוד בפועל, אבל לדעתי צריך לבנות בתבנית גליון אשר ישמש כטבלת lookup המכיל בכל שורה את השדות הבאים החל מעמודה B: מקט הערכה, מקט פריוריטי של בן מס' 1, כמות בן מס' 1, מקט בן מס' 2, כמות בן מס' 2, וכן הלאה… בעמודה A יש לבנות פונקציית שירשור של מקטי הבנים עם הכמויות כך שבעצם יבנה מחרוזת "מאוחדת" של עמודה C, D, E והלאה, כלומר משהו בסגנון בן 1:כמות 1:בן 2:כמות 2:בן 3:כמות 3.
    עכשיו מגיע החלק הקשה… צריך לבנות קוד מקרו VBA אשר ירוץ על הפלט של הדוח שבגליון DataSheet. הקוד יבצע סריקה על הפלט וינסה למצוא את מקטי הבן הקשורים לערכות ויסדר אותם לפי התבנית שציינתי בהתחלה.
    בסוף מבוצע פונקציית vlookup למציאת מקט הערכה.

כפי שאתה רואה, כל זה תיאורטי בלבד. מנסיוני הרב באקסל, אני "מרגיש" שזה יכול להיות ישים, אבל מדובר כאן על פיתוח רציני ב-VBA וסיכויים גבוהים להיווצרות באגים.

אני מציע לך דווקא ללכת על פיתוח בתוך הפריוריטי. סלי מוצרים כבר נותן פתרון חלקי לעניין מבחינת הצעת המחיר וההזמנה מהלקוח, רק שכמובן סלי מוצרים אינו עובר לתחום הלוגיסטי של תעודות המערכת, אך אני חושב שזה פתיר באמצעות פיתוח.

אלון.

היי שוגי,

ראיתי את ההתכתבויות בנושא הערכות וליאור צדק שטען שאין במערכת פונקציה מובנית שניתן להשתמש בו וזה כרוך באפיון ופיתוח.
    אני מניח שאתה מחפש פתרון ברמת תבנית האקסל.
    מבחינה תיאורטית התשובה היא כן. לא גיבשתי דעה סופית כיצד זה יעבוד בפועל, אבל לדעתי צריך לבנות בתבנית גליון אשר ישמש כטבלת lookup המכיל בכל שורה את השדות הבאים החל מעמודה B: מקט הערכה, מקט פריוריטי של בן מס' 1, כמות בן מס' 1, מקט בן מס' 2, כמות בן מס' 2, וכן הלאה… בעמודה A יש לבנות פונקציית שירשור של מקטי הבנים עם הכמויות כך שבעצם יבנה מחרוזת "מאוחדת" של עמודה C, D, E והלאה, כלומר משהו בסגנון בן 1:כמות 1:בן 2:כמות 2:בן 3:כמות 3.
    עכשיו מגיע החלק הקשה… צריך לבנות קוד מקרו VBA אשר ירוץ על הפלט של הדוח שבגליון DataSheet. הקוד יבצע סריקה על הפלט וינסה למצוא את מקטי הבן הקשורים לערכות ויסדר אותם לפי התבנית שציינתי בהתחלה.
    בסוף מבוצע פונקציית vlookup למציאת מקט הערכה.

כפי שאתה רואה, כל זה תיאורטי בלבד. מנסיוני הרב באקסל, אני "מרגיש" שזה יכול להיות ישים, אבל מדובר כאן על פיתוח רציני ב-VBA וסיכויים גבוהים להיווצרות באגים.

אני מציע לך דווקא ללכת על פיתוח בתוך הפריוריטי. סלי מוצרים כבר נותן פתרון חלקי לעניין מבחינת הצעת המחיר וההזמנה מהלקוח, רק שכמובן סלי מוצרים אינו עובר לתחום הלוגיסטי של תעודות המערכת, אך אני חושב שזה פתיר באמצעות פיתוח.

אלון.

אלמוני
    אורח
    תודה,
    אני אישית מעדיף את הפריוריטי, ננסה.
    סוניה
    משתתף
    אלון שלום,
    המשימה שלי היא ליצור תבנית לפי סוכנים לדוח פירוט לקוחות וסוכנים , עיצוב התבנית החדשה כך שמספר הסוכן ושמו יופיעו בתחילת הטבלה .
    ניסיתי לפי : קליק ימני על הדוח > עיצוב דוח > העברת שם ומספר סוכן לשדות הראשונים > אישור .
    שוב קליק ימי על הדוח > עיצוב תבנית אקסל > חדש > אישור . הפקתי את הדוח > שלח לקסל > זה לא הלך לי .
    ניסיתי משהו אחר קליק ימני על הדוח >עיצוב תבנית אקסל > חדש > אישור
    ביקצור לא הלך לי
    נא הנחה אותי
    תודה
    וואו! שנים רבות לא התבקשתי להכין שיעורי בית עבור אחר :silly:

מה שמבצעים הוא:
    לאחר פתיחת התבנית במהלך הבניה, הוסיפי גליון חדש ובגליון זה בצעי עבור כל עמודה, הפנייה אל העמודה בגליון המקור DataSheet.
    את זה מבצעים על-ידי בחירת תא בגליון החדש -> הקשה על סימן שווה(=) -> מעבר אל גליון DataSheet ובחירת תא מקביל. יתקבל בשורת הנוסחאות משהו בסגנון:
    DataSheet!A1=
    לאחר מכן לוחצים על Enter על-מנת לקלוט את ההפניה, ומבצעים AutoFill עבור שאר התאים. (פעולת AutoFill זו הפעולה בו עומדים על הריבוע השחור הקטן באחת הפינות התחתונות ומבצעים גרירה לתאים סמוכים)
    ניתן לאחר מכן לערוך את ההפניות כרצונך, ולבסוף לשמור את הקובץ.

אלון.

סוניה
    משתתף
    תודה אלון
    הסתדרתי . זאת אשמתי אני לא הבנתי את המשימה מדובר בדוח בלבד ובעיצובו
    תודה
    סוניה
    משתתף
    אלון שלום,
    ראשית כל המשפט שלך וואו! שנים רבות לא התבקשתי להכין שיעורי בית עבור אחר
    :silly: בכלל לא לעניין . מטרת הפורום היא לתת עזרה לכל מי שמבקש מבלי לזרוק אמרות מיותרות ולא מנומסות .
    שנית יש להבין ולהתחשב שישנם משתמשים חדשים בתוכנה כמוני וזה לא קל להם בכלל .
    אני מנסה ומשתדלת כמה שיותר ללמוד ולהיעזר בפורום אפילו בשאלות שבעיניכם זה נראה טיפשי אבל עבורי לא .
    לאחר ההסבר שנתנת לגבי תבנית האקסל עכשיו התמונה ברורה יותר והצלחתי לתרגל את זה .
    המון תודות לך
    שלום סוניה,

המשפט שזרקתי היה סתם שובבות ולא היתה בכלל כוונה לפגוע או להיות לא מנומס. זאת הסיבה שהוספתי את הסמיילי ההפוך המסמל "קונדסון" :silly:. אני מאמין שלא תמיד חייבים להיות רציניים ומותר מידי פעם לזרוק דברים שובבים.
    אני לא טיפוס שמחפש לפגוע. דווקא מחשיב את עצמי כטיפוס שיודע לתת שירות אדיב ומקצועי בתחומי ההתמחות שלי ולא חסרים לי עמיתים אשר יעידו על כך. העובדה היא שכאשר אני יכול לתת מענה, אני משתדל לבצע זאת גם בתוספת הסבר מפורט ככל שניתן מבלי לעייף יותר מידי, ואני מבצע זאת בדיוק על-מנת לתת לחברי הפורום כלים כדי שיוכלו להתמודד עם בעיות דומות בעתיד. עובדה שאני משתדל יותר לענות לעניין למשתמשי פריוריטי צעירים, במידה ואני מרגיש שהם מסוגלים לעכל את ההסברים התיאורטיים שלי.
    השאלות שאת שואלת אינם טיפשים בעיניי. ידוע לי שאת בקורס מיישמים ולפעמים המרצה לא תמיד יכול לתת מענה לכל שאלותייך. זה קרה לכולנו בכל מסגרת לימודית כלשהי ובמקרה שלי גם חיפשתי ספרות עזר בעברית או באנגלית – כל מה שיכולתי למצוא. במקרה שלך, את מוצאת תיגבור בפורום.

חלק ממשתמשי הפורום שאני מכיר יחשבו שאני הולך לבלבל את השכל במה שאני עומד לומר לך. שיחשבו… אבל המטרה שלי הוא להרגיע אותך כי אני מרגיש שקצת קשה לך עם התוכנה ויתכן שיש לך התלבטויות פנימיות עם הבחירה שלך ללימודים. הייתי בעבר מיישם פריוריטי, אך פוטרתי רק לאחר חצי שנה של נסיון כי היה חסר לי יכולת להתמודד עם שאלות מקצועיות של לקוחות שאצלם החברה שבו עבדתי ביצעה אצלם הטמעה ויכולת ההדרכה שלי בנושאים מסוימים לא היה משהו. לא עשיתי בכלל קורס לתוכנה. התקבלתי בעיקר בגלל שהתרשמו מאוד מהשליטה החזקה שלי באקסל ובאקסס כולל תיכנות וביכולת טיוב הנתונים הגבוה שלי, וראו בכך פוטנציאל אדיר שבסוף הוצע לי לעבוד בחברה המיישמת. לבסוף פוטרתי ממש בתחילתו של המשבר הכלכלי וזה היה בצדק כי לא הייתי מספיק "יעיל כלכלית" מבחינתם. למרות הכשלון, לא התייאשתי והתחלתי שוב ללמוד מהתחלה באופן עצמאי ללא קורס במהלך תקופת האבטלה וכיום יש לי גם נסיון מסוים בפיתוח, אמנם לא מושלם ודי רחוק מהרמה המתקדמת של ליאור ושות' שברשותם נסיון אדיר של שנים, אבל אני די בדרך בעיקר בכוחות עצמי ולא מוותר למרות הקשיים שגם אני נתקל בהם…
    מה שניסיתי בעצם לומר לך הוא שאת במצב מצוין למרות שאת חדשה בנושא. אני מניח שאת רק צריכה להתמודד עם ההתקדמות בקורס וברור שאת נשמעת מאוד רצינית ושאפתנית ועל זה מגיע לך המון ברכות. המזל שלך הוא שקיים פורום יחודי במינו תודות לליאור ועופר, מנהלי הפורום המנוסים. תארי לך מה עבר עלי כאשר נאלצתי להתמודד מול לקוחות שלא היה ביכולתי לענות על שאלותיהם הלא מורכבות אז לפני יותר משנתיים. קיבלתי על כך ביקורת שלילית ממעסיקיי וזה עוד יותר פגע בבטחון העצמי שלי. בנוסף, לעובדים היותר מקצועיים בחברה לא תמיד היה להם זמן לענות לכל שאלותיי. כל הגורמים האלה ועוד לחצים נוספים שלא אפרט עליהם חיזקו את הכשלון שלי והדרך לפיטורים התעצם כמו כדור שלג.

לסיום, עכשיו את מבינה שאין לי שום מטרה ללעוג לאף אחד, כי כבר הייתי במצב הרבה פחות טוב ממצבך.
    עובדה שכדי להרגיע אותך, יתכן שעשיתי לעג מעצמי וכל זאת רק כדי שתביני את כוונותיי. אבל אם כל מה שכתבתי סיפק לך בטחון וחוזק פנימי שהיה חסר לך עד כה, אז בכל זאת לוידוי שלי היה תכלית וזה מה שחשוב.

בברכת שבוע טוב ובהצלחה,
    אלון.

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.