מציאת מקסימום

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי מציאת מקסימום

משתתף
    שלום !

יש לי דו"ח השולף בין השאר עמודת תאריכי מכירות.

אני רוצה לשנות את הדו"ח כך שיביא לי עבור כל לקוח את תאריך המכירה האחרון.

ניסיתי במסך הבן לרשום את הפונקציה ()MAX כשבתוך הסוגריים קובץ.שדה  – קיבלתי הודעת שגיאה.

בחרתי במסך האב בשדה "חישוב עמודה" את האפשרות M – הדו"ח לא מתייחס.

איפה הטעות שלי?

תודה

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • Replies
    yitzchok
    משתתף
    IL
    אתה כותב שבדו"ח לא התייחס

לא קיבלת שגיאה? סביר להניח שהוא כן התייחס

אחרי הוספת ה-M יש לך עדיין אותו מספר שורות כמו קודם? אם כן כנראה לא עשית מספיק שינויים

דרך אגב אם רשמת MAX בביטוי עליך לרשום F  איפה שרשמת M

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    דן בר
    משתתף
    תודה

עם זאת

א."אחרי הוספת ה-M יש לך עדיין אותו מספר שורות כמו קודם? אם כן כנראה לא עשית מספיק שינויים"

אילו שינויים הייתי צריך לעשות?

ב."דרך אגב אם רשמת MAX בביטוי עליך לרשום F  איפה שרשמת M"

עשיתי זאת , עכשיו לא מקבל הודעת שגיאה , אבל עדיין מופיעות כל הרשומות.

yitzchok
    משתתף
    IL
    אין לי מושג מה אתה צריך לעשות כי אני לא רואה את הדו"ח כפי שמוגדר כרגע

אבל נשמע שהדו"ח עדיין מפורט ואתה צריך להוריד את כל מה שמונע את הקיבוץ

זאת אומרת יש תאריכים 1 2 3 ואם רוצה 3 ומקבל עדיין 1 2 3 וזה בגלל ש 1 2 3 שייכים ל א ב ג ורלה מוצגים, כדי לקבל 3 אתה צריך שלא יהיה פירוט לפי א ב ג

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    NoamN
    משתתף
    none
    נניח שיש לך בדו"ח שני שדות מוצגים: לקוח ותאריך הזמנה, והשדה "קלט" מסומן אצל שניהם. כאשר אתה מריץ את הדו"ח, בדרך כלל תקבל שורות רבות עבור כל לקוח.

כדי לקבל את התאריך המירבי עבור כל לקוח, אתה צריך לרשום M בשדה "חישוב עמודה" בשורה שמציגה תאריך. עכשיו אתה אמור לקבל שורה אחת עבור כל לקוח עם תאריך אחד. לזה יצחק התכוון, שמספר השורות בדו"ח קטן, משורות רבות לכל לקוח לשורה אחת לכל לקוח.

אבל יתכן שיש שדות נוספים בדו"ח אשר מפריעים להצגת התאריך הכי מאוחר: מה שכתבתי למעלה לא היה עובד אם גם מוצג מספר הזמנה בנוסף לתאריך ההזמנה. כיון שלכל הזמנה יש רק תאריך אחד, התאריך הזה הוא הכי מאוחר לאותו תאריך (גם הכי מוקדם). צריך להסיר מהדו"ח שדות כמו מספר הזמנה אשר יפריעו למנגנון מציאת התאריך הכי מאוחר.

אין צורך לרשום שום ביטוי במסך הבן "עמודות הדו'ח – הרחבה".

כל הנכתב לאיל מתיחס למצב הכי פשוט שיכול להיות. אני ממליץ במקרים מסובכים יותר (במיוחד כאשר צריך להביא את התאריך הכי מאוחר של שתי ישויות) לכתוב פרוצדורה בה מחושב בנפרד הערך המירבי של כל ישות.

דן בר
    משתתף
    תודה רבה , עזרת לי מאוד להבין את המנגנון.

כאשר הורדתי את כל השדות האחרים כמן מחיר וכמות , אז אכן נשארה לי רשומה אחת שהיא לקוח ותאריך מכירה אחרון , אבל אני עדיין צריך להביא את למשל את הכמות של המכירה האחרונה.

אני מבין שבמקרה כזה אני צריך לכתוב פרוצדורה.

NoamN
    משתתף
    none
    כן, תצטרך לכתוב פרוצדורה. קודם תמצא את התאריך הכי מאוחר ורק אחרי זה תמצא את הכמות שהיתה באותו היום: אי אפשר להביא את שני הערכים ביחד.
    דן בר
    משתתף
    תודה
מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.