צביעת רשומות בדו"ח

פורומים אפיון ופיתוח פריוריטי צביעת רשומות בדו"ח

משתתף
    שלום,

הוספתי לדו"ח מלאי סטנדרטי של המערכת, עמודת תאריך תפוגה עבור חומרי גלם (עמודת SERIAL.EXPIRYDATE) ואני רוצה שהערך בעמודה זו יצבע באדום כאשר תאריך התפוגה קטן או שווה לתאריך הפקת הדו"ח.

אני זקוקה להסבר כיצד ניתן לעשות זאת. אני יודעת שעלי להוסיף את עמודת HTMLCOLORS.COLOR, אך אני לא יודעת איך ואיפה לכתוב את ההתניה.

אשמח לקבל הסבר מפורט.

תודה,
    שפרה

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 20 סה״כ)
  • Replies
    Lior
    מנהל בפורום
    מירקרתי לך את השדה שיש למלא.

את צריכה להוסיף עמודה מוסתרת עם מיון כלשהו שתכיל בביטוי שלה מספר שהוא ה ID של הצבע הרצוי. תמצאי אותו ב WINDBI.
    את מספר העמודה הזו תבחרי בשדה המסומן

בהצלחה

שפרה הדסי
    משתתף
    הי ליאור,

תודה על המענה המהיר והמפורט. בעזרתך הצלחתי לגרום לכל הרשומות להצבע בצבע הרצוי.

כרגע חסרה לי התניה, שאומרת שתאריך התפוגה יצבע בצבע שהוגדר, רק במידה והוא קטן או שווה ל-SQL.DATE.

האם ניתן לכתוב התניה כזו? ואם כן- תוכל לומר לי כיצד?

תודה,
    שפרה

Lior
    מנהל בפורום
    שימי את התנאי על עמודת הצבע המוסתר
    אם התנאי מתקיים צבע 1 ואם לא אז צבע 2
    שפרה הדסי
    משתתף
    זה עובד 🙂
    תודה רבה!!
    שפרה הדסי
    משתתף
    הי ליאור,

בהמשך למענה שלך לגבי צביעת הרשומות בדו"ח, נתקלתי במשהו שחדש לי –
    אני רוצה לצבוע עמודה מחושבת בדו"ח, כלומר אין לי Table.Column אלא ביטוי שנראה ככה:
    (PORDERITEMS.PRICE) – (INVOICEITEMS.PRICE)
    או ביטוי שנראה ככה:
    #370 – #380

ההגיון שלי היה לכתוב התניה כזו:
    (#390 0 ? 3 : 0)

אלא שזה לא עובד לי…

איך כותבים התניה לעמודת הצבע במקרה כזה?

תודה,
    שפרה

אלמוני
    אורח
    מה הודעת השגיאה?
    אסף
    משתתף
    הי,
    תודה על התשובה. הצלחתי לעשות התנייה שצובעת אם התנאי מתקיים, אבל אם אני מסתיר את העמודה עם ההתנייה, ההתנייה מתבטלת והכל חוזר לצבע המקורי.
    איך אפשר להעלים את העמודה של מספר הצבע ועדיין לצבוע את העמודה המבוקשת לפי התנאי הנתון?
    אלמוני
    אורח
    ההסתרה אינה נעשית בדו"ח עצמו אלא בעיצוב הדו"ח דרך תפריט. זאת אומרת: הדו"ח מופיע בתפריט כלשהו. לוחצים לחיצה ימנית על האופציה ובוחרים "עיצוב דו"ח". עיצוב ייבנה אם אין עיצוב קיים. מגיעים אל השדה הנבחן ומסתירים אותו באמצעות לחיצה ימנית.
    yitzchok
    משתתף
    IL
    אתה יכול להסתיר את העמודה במחולל הדוחות. הפתרון כדי לשמור על הצביעה הוא לתת לעמודה של הצבע ערך ב"ע. מיון" – ערך גבוה שלא יפריע למיון האמיתי.
      [ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
    אלמוני
    אורח
    מתברר שיצחק צודק. מישהו ממידעטק אמר לי לפני שנים להסתיר את השדה בעיצוב – כנראה לא ידע בעצמו לגבי המיון, או שהוסיפו יותר מאוחר.
    מנסה לפתור תעלומה – נא עזרתכם.

הגדרתי דוח טבלאי – חודשי – אך היה צורך בכמה עמודות שיציגו חישוב מסויים לפני החודשים-

עמודות אלו הוספתי ע"י הוספת אותו קיבוץ לכולם – למשל 2 ואח"כ הוספתי עמודה T להצגת כמות בכל חודש

הוספתי אותם מתוך טבלה STCK4 – שבשלב הקודם הוספתי לה ערכים לפי פריט

כעת עלתה דרישה להוסיף עמודת חישוב נוספת – שאםהערך שלה שלילי – יצבע בצבע אדום

הגדרתי עמודה שתגדיר לי את הצבע – כדי שאוכל בחור בעיצוב של השדה החדש – כעמודה שתגדיר את הצבע

(אלא אם כן יש דרך אחרת לבצע זאת)

הגדרתי בעמודה – (שלא הכנסתי לקיבוץ – לכן לא מופיע בדוח) תנאי

(0 : 1  ?  0>#18)  1 – צבע לי בצבע סגול..

אבל נצבע לי גם מספר שאינו מינוס – כלומר לא מתאים לתנאי – מה יכול להיות

אמנם כל ה מינוסים נצבעים אך גם עמודות נוספות , ללא הגיון , נצבעות גם- הרב נסער שחור..

NoamN
    משתתף
    none
    שאלה טיפשית – #18 זה המזהה הנכון? זאת אומרת, לא "מיקום" אלא "מספר עמודה"?
    כן, זו העמודה שעליה יש להכיל את הצבע – כלומר אם הערך שלילי שיצבע הערך באדום

הגדרתי עמודה 99 – עם התנאי – כרגע מוסתרת..

ניסית להוסיף צילום מסך אך קבלתי הודעה שאני לא מורשית להוסיף מדחה?? ידוע לך למה

NoamN
    משתתף
    none
    אנחנו רק יכולים לזרוק רעיונות כל עוד לא רואים את הגדרות הדו"ח עצמו.

תפלטי את הנתונים אל אקסל, כך נתגבר על המבנה הטבלאי. תהפכי את שדה התנאי ל"נראה" לפני שאת יוצרת את הפלט, כך הצבע (כמספר) יופיע בשורות. אולי כך יהיה ניתן לראות את הסיבה לצביעת ערכים לא נכונים.

yitzchok
    משתתף
    IL
    לא בטוח שהאקסל יעזור.

יש בהפקת דו"ח טבלאי באג מוכח/מגבלה ידועה.

דומני שאפשר רק עמודה יחידה שתגדיר צבע גופן והיא צריכה להיות עם מיון ולא מסומנת כמוסתרת. אני לא זוכר עוד תנאי. היא לא תוצג בדו"ח בפועל כי לא יהיה ערך בעמודה בו קובעים X/T/O. אפשר לצבוע כמה עמודות לפי אותה עמודה.

וגם ככה נראה לי שלא יצבע נכון עד גרסה 19.

[ בבקשה לא לשלוח הודעות פרטיות במערכת - אני לא קורא אותן ]
מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 20 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.