תזמון פק"ע בפריוריטי

פורומים שימוש במערכת תזמון פק"ע בפריוריטי

אורח
    אני לא מכיר את הפריוריטי, אבל מכיר מערכות אחרות, ורוצה להשתמש בריצת MRP לפתיחת פק"עות או קבלת המלצות לפק"עות באופן הבא:
    – קבלת הזמנה מלקוח למק"ט מסויים (מוצר סופי)
    – הזנת ההזמנה לפריוריטי עם תאריך מבוקש (Due Date)
    – (נניח לשם ההסבר כי המוצר לא קיים במלאי ולא בתהליך)
    – קבלת המלצות לפק"ע (או פק"עות אם למוצר יש גם בנים מיוצרים) כך שהפק"ע של המוצר הסופי תסתיים בתאריך המבוקש
    כאן מגיעה השאלה שלי :
    אני מצפה שתאריך "התחלת העבודה על הפק"ע ( Start Date ) יקבע עפ"י ה Lead Time או זמן השהייה (אם הבנתי נכון הוא נקרא בפריוריטי "משך הייצור") , כמו שקורה בכל מערכת MRP.
    לדוגמא: אם ה Lead Time מוגדר כ 4 ימי עבודה, ה Start Date של הפק"ע צריך להיות 4 ימים לפני מועד הסיום המבוקש ( Due Date ).

נאמר לי ע"י מיישם כי הפריוריטי לא קובע את ה Start Date עפ"י הLead Time אלא עפ"י סיכום זמני העבודה בניתוב של המק"ט.
    ההסבר נראה לא לא סביר. אשמח להבהרות מהמקצוענים שכאן.

תודה

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • Replies
    שלום עופר וברוך הבא,

גם אתה וגם המיישם צודקים. הכל תלוי אם נבחרה האפשרות 'כולל תוכנית עבודה' במהלך הקלט של הרצת ה-MRP.

אם האפשרות נבחרה, התיזמון של תחילת הפק"ע יהיה לפי סיכום משכי הזמן של הפעולות המוגדרות לתהליך הפק"ע.
    אם לא נבחרה הפקת תוכנית עבודה, התיזמון יהיה לפי הערך שבשדה 'משך ייצור' (בשילוב עם שדות 'כמות היצור' ו'זמן למנה?'). שדות אלה מופיעים במסך נתוני רכש למוצר תחת לשונית 'הגדרות MRP'.

יתכן שלא הובנת נכון ע"י המיישם והוא חשב שבביטוי Lead Time, הכוונה בפרמטרים של הלשונית 'זמנים לתכנון' אשר באותו מסך, כי נתונים אלה מתייחסים למוצרי רכש בלבד.

להסבר מפורט תוכל להיעזר באשפים ובתיאורי עזרה של השדות שהזכרתי ועוד. פשוט עמוד על שדה כלשהו ולחץ F1.

אלון.

אלמוני
    אורח
    תודה אלון
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.