תנועות מלאי

פורומים שימוש במערכת תנועות מלאי

משתתף
    שלום,
    1.
    יש לי מלאי של רכיבים שמהם בונים מערכת.
    בנייית מערכת הינו תהליך ארוך, שיכול לקחת כמה שבועות. כל פעם מוציאים מין המלאי חלק אחר של המערכת לטובת ההרכבה ורק בסוף, אחרי שכל ההרכבה הושלמה, ניתן להכניס למלאי מערכת שלמה.
    אני סופרת במלאי את החלקים "הפנויים" שכרגע לא "עסוקים" בשום מערכת.
    ולהלן הביעה שלי: אני צריכה לדעת כמה מערכות אני יכולה להרכיב ברגע נתון.לפי התנהלות המלאי כרגע, אני יכולה להגדיר כמה מערכות אני יכולה להרכיב מ-0, ע"ב החלקים המנותקים הנמצאים במלאי.אבל יש לי עוד חלקים שנמצאים במערכות חצי גמורות, שכבר הוצאתי מהמלאי לטובת ההרכבה, רק שההרכבה עוד לא נגמרה והמערות האלו נמצאות כל אחת בשלב הרכבה שונה.
    איך לנהל מלאי נכון שאדע בוודאות כמה מערכות אוכל לספק ומה צריך להשלים מספקים?איך אוכל לקחת בחבון את המערכות הנמצאות בשלבי ההרכבה?
    2. מקרה עצוב של מישהו שאיבד כמה חלקים מהמלאי (היה בתארוכה ופשוט שכח ).איך אני מעדכנת את המלאי?
    מקווה שהסברתי את הבעיות שלי בצורה ברורה.
    בתודה מראש לכל עזרה,
    מרינה
מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 47 סה״כ)
  • Replies
    יניב
    משתתף
    את עובדת בזום?
    מרינה לוי
    משתתף
    כן, ב-Zoom
    היי מרינה ,
    1.דרך איזו תעודה את מנפקת את החומרי גלם לתוך ההרכבה ?
    2. לגבי המקרה העצוב… קודם כל קבלי את תנחומינו (מקווה שהעובד לא חטף בראש יותר מידי) :S :
    את יכולה לעדכן את המלאי בכמה אופנים:
    1. העברה למחסן חדש אשר מוגדר שאינו נכלל בערך המלאי (הגדרות ברמת המחסן).
    2. תעודת השמדת מלאי (אני לא יודע אם קיים בזום).
    3. תעודת ניפוק לשימוש שוטף ((אני לא יודע אם קיים בזום).
    בוקר טוב מרינה,

ראשית כל אני רוצה "לברך" את המנכ"ל שלך ואולי גם את סמנכ"ל התפעול על הבחירה "המצויינת" של מערכת הזום אשר ממש לא מתאים לאופי היצור שלכם. מערכת פריוריטי תעשייתית בדיוק מתאימה לתת פתרונות למצבים שכאלה. אבל מה לעשות… שכאשר קיימים מנהלים שהדבר היחיד שהם רואים מולם זה העלות הכספית לרכישת מערכת, אז זה מה שנקרא "מה שזול עלול לעלות ביוקר!".
    שיסלחו לי שאני עונה בציניות, אבל ראיתי מספיק מקרים כאלה של החלטות שגויות. החדשות הטובות הוא שניתן לבצע שידרוג של מסד הנתונים של הזום לפריוריטי תעשייתי ולשם כך יש להעזר בחברת "אשבל", או כל גוף אחר המתמחה לכך.

1) אבל לענייננו, הפתרון החלקי שאני יכול לתת לך הוא:
    צריך לבצע עריכה לעצי המוצר שלכם. לכל תהליך של הרכבה שעלול לקחת זמן משמעותי, יש לפתוח מקט של תת-הרכבה ולצרף אליו את הבנים הרלוונטיים. זהו לא ממש מקט של מוצר אלא יותר משמש כמק"ט תהליכי. ניתן לבנות מספר רמות של מקטים תהליכים אחד מתחת לשני כראות עיניכם. כך תוכלי לפתוח תעודת הרכבה לכל אחד ממקט התהליכי ולדווח בהתאם.
    אני מודה שזה לא פתרון אידיאלי ואפילו מצריך ניתוח נוסף בעזרת כלי האקסל על-מנת להעריך כמה שיותר במדויק את מספר המערכות שניתן לייצר בכמויות המלאי הנתונות, אבל זה מה שיש.

2) במצב של איבוד מלאים שיצאו לתערוכות, אני מציע לפתוח סטטוס מלאי חדש ולסמן אותו במאפיין 'מותר להשמדה'. בנוסף תפתחי מחסן חדש אשר ישמש כמחסן ביניים לפני ההשמדה הסופית ואליו תעבירי את המלאי האבוד שישכב שם באופן זמני עד שידוע בבירור שהמלאי לא יחזור למפעל. אם החלטתם סופית שהמלאי אבוד, אז תפתחי תעודת השמדת מלאי.
    אפשר לחלופין להעביר את המלאי האבוד למחסן MRB (במידה והגדרתם בעבר מחסן שכזה) במקום פתיחת מחסן זמני נוסף.

מקווה שנתתי לך פתרון מקובל. אם יש למישהו רעיון טוב יותר, נשמח כולנו לדעת.

אלון.

הי אלון
    לגבי הנושא הראשון
    לדעתי , עד שאם יעברו לפריוריטי (אם בכלל) הם יוכלו לפתור את זה ב-2 אופנים:
    1. את כל חומרי הגלם שהם מנפקים להעביר דרך תעודת העברה למחסן מיוחד שמייחד את המלאי הזה ומציין שאינו זמין כי הוא כבר תפוס.
    2. לפתוח תעודת הרכבה (פתרון מצויין – לא יודע אם הוא קיים בזום).
    3. שיריון? (אם קיים בזום).
    תודה מיכאל.

ההצעה הראשונה שלך מצויינת וגם אפקטיבי. איך לא חשבתי על זה מקודם?! :blush:
    רק שזה יהיה כרוך במקצועיות מסוימת כי יש לבצע זאת באופן "ידני" ואולי אפילו שימוש באקסל להפקת תעודת ההעברה, כי אין לזום יכולת פיצוץ עץ מוצר לפי MRP.

אכן בזום יש תעודת הרכבה, ובעצם רק תעודת הרכבה. אין בכלל מודול יצור בזום ולכן לא ניתן לפתוח פקעות ולהריץ MRP.
    אני מכיר את הזום וממש לא מתלהב ממנו בעיקר בגלל חוסר הגמישות וחוסר מודול MRP ויצור. :angry:

לגבי השיריון שהזכרת: תוכל לפרט יותר למה התכוונת? האם אתה מתכוון לשריון לפי מספר לקוח בסטטוס או משהו אחר? כי גם ההצעה מספר 1 שלך גם בעצם סוג מסוים של שיריון.

אלון.

עכשיו שאני יודע שיש הרכבות בזום אז עדיף לה לבצע את זה דרך שם מכיוון שדרך ההרכבה היא תוכל לדעת את כמות הבנים שאמורים להיות מנופקים לצורך ההרכבה.
    לגבי הפתרון של השיריון – לא רלוונטי.

לגבי הזום…
    ברור שזה לא הפתרון האופטימלי מבחינתם (אתה לא צריך לשכנע את המשוכנעים שהפריוריטי היא תוכנה פצצה) אבל כמו שאתה יודע הכל מתחיל ונגמר בכסף.
    שנאמר : "כסף כסף כסף שורף לי את קצה היד…". 👿

LOL
    ענק מה שכתבת בסוף.

לגבי הפתרון עם השיריון, בכל זאת אני סקרן לדעת למה התכוונת. (כמו שנאמר… מכל מלמדיי השכלתי)

יש לי בעיה קטנה : נראה לי שאשבל העיפו את הנושא של השיריונים בגרסה 13 והחליפו את הפונקציה הזו בתעודות אריזה ולכן אני לא יכול לראות איך העסק עובד בשיריונים.
    בכל מקרה , הרעיון שלי הוא:
    1. פתיחת הזמנת לקוח פיקטיבית עם לקוח בשם "שקר כלשהוא " או אפילו ההרכבה המבוקשת .
    2. בפירוט ההזמנה לרשום את כל הבנים הנדרשים לצורך ההרכבה (עם הכמויות – שאותם הם ידעו כי אתה 😛 תבנה להם כלי באקסל).
    3. פתיחת תעודת שיריון והעברת הבנים דרך תעודה זו.
    זה פתרון לא משהו אבל אפשרי.
    מיכאל,

אני מניח שאתה לא מתכוון לפתיחת תעודת הרכבה על סמך הזמנת לקוח.

אכן כפי שציינת, בזום לא ראיתי שיש הרצה ישירה של פתיחת תעודת שריון. גם תעודת אריזה לא נראה לי מתאים לזה כי זה לא ממש "ארוז".

אבדוק אם אכן היה דבר כזה בגירסה 12.

תודה.

עכשיו שאני חושב על זה יש לי רעיון אחר:
    אפשר להעביר את חומרי הגלם שרוצים "לשריין" לסטטוס ייעודי חדש דרך תעודת העברה בין מחסנים.

אגב , מה קורה עם מרינה בכל הסיפור?
    יכול להיות שהיא נעלבה ממה שכתבת על המנכ"ל שלה ? (אולי היא המנכ"ל :huh: ).

מרינה לוי
    משתתף
    חמרינה לא קורה שום דבר – יש לה לחץ בעבודה והיא לא התפנתה היום ל-Zoom.
    ובקשר לזה שאני המנכ"ל – הלוואי :-).
    תודה על כל התגובות, עדיין לא קראתי אותם, כנראה רק ביום ראשון אתחיל ללמוד את הנושא:laugh:
    במידה שזה יהיה רלוונטי :
    נשמח לעזור לכם לעבור לפריוריטי.
    סופ"ש נעים.
    אני בטוח בזה שמרינה לא המנכ"ל (ובטוח עוד יותר שהיא מפנטזת על זה) 😉
    דווקא מרינה היא הקורבן של כל העסק. אני זוכר את התכתובת הראשונה שלה שמעסיקיה ציפו ממנה לבצע הטמעה מבראשית של המערכת כאשר מעולם לא ביצעה זאת.
    אבל כל הכבוד לה שהתגברה על המכשול של העבודה בזום, גם בזכות כל משתתפי הפורום (ואני מודה שגם אני לומד כאן המון).

טוב… סטינו קצת ממטרת הפורום. בטח ליאור עוד יאמר: "חברה, כאן זה פריוריטי – לא האח הגדול". 😛

שבת שלום לכולם.

מרינה לוי
    משתתף
    alonxl כתב:

אני בטוח בזה שמרינה לא המנכ"ל (ובטוח עוד יותר שהיא מפנטזת על זה) 😉

ובזה אתה לא צודק, ידידי. הייתי בסרט של קריירה ותפקידים עם אחריות, עכשיו אני בסרט של שעות שפויות וחיים נורמליים בבית.לא מפנטזת:laugh:
    ועכשיו לעיניינו:
    דבר ראשון אני רוצה להודות לכל מי שנרתם לעזרתי.תודה רבה, חברים (איפה הסמיילי עם זר פרחים?)
    דבר שני : כמה שאלות
    1. אהבתי רעיון של מחסן אשר מוגדר שאינו נכלל בערך המלאי.נראה לי שזה רעיון טוב לכל מיני פיצ'בקע'ס שאני קונה שלא נכללים במלאי או דברים למשרד שאני לא רוצה לספור. הדברים האלו יושבים לי כרגע במלאי של מחסן Main ואני בכלל לא רוצה לספור אותם.או למקרה שאני רוצה להעלים דברים מין המלאי(כמו אבידה)
    אז איך מגדירים את המחסן הנ"ל והאם הוא תמיד יהיה "ריק" מבחינת המערכת?
    2. אהבתי את הרעיון של פתיחת מחסן הרכבות והעברת חלקים של המערכת לשם. נראה לי שזה מה שאני צריכה – כך אוכל "להריץ" דו"ח לגבי מה חסר לי להרכבת המערכות הדרושות ואז לקראת הסוף אוכל להעביר חזרה למחסן הראשי ולבצע הרכבה של מערכת. אודה לכם מאוד על עצה איך להגדיר את המחסן הנ"ל בצורה נכונה.
    3. לא כל חומרי גלם שלנו רשומים במלאי. בעצם, אנחנו רושמים במלאי רק דברים "אסטרטגיים", כל הברגים, קונקטורים , כבלים ומיני דברים זולים וזמינים לא מתועדים בשום מקום.אבל פה יש לי בעיה קטנה : נגיד, מכל הדברים שלא נמצאים במלאי הורכב כבל שכן רשום במלאי.איך אני מכניסה אותו למלאי? איך אני מתרצת בפני המערכתשמאיפשהו נולד לי פתאום כבל?

תודה רבה מראש על עזרתם,
    מרינה

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 47 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.