תנועות מלאי

פורומים שימוש במערכת תנועות מלאי

משתתף
    שלום,
    1.
    יש לי מלאי של רכיבים שמהם בונים מערכת.
    בנייית מערכת הינו תהליך ארוך, שיכול לקחת כמה שבועות. כל פעם מוציאים מין המלאי חלק אחר של המערכת לטובת ההרכבה ורק בסוף, אחרי שכל ההרכבה הושלמה, ניתן להכניס למלאי מערכת שלמה.
    אני סופרת במלאי את החלקים "הפנויים" שכרגע לא "עסוקים" בשום מערכת.
    ולהלן הביעה שלי: אני צריכה לדעת כמה מערכות אני יכולה להרכיב ברגע נתון.לפי התנהלות המלאי כרגע, אני יכולה להגדיר כמה מערכות אני יכולה להרכיב מ-0, ע"ב החלקים המנותקים הנמצאים במלאי.אבל יש לי עוד חלקים שנמצאים במערכות חצי גמורות, שכבר הוצאתי מהמלאי לטובת ההרכבה, רק שההרכבה עוד לא נגמרה והמערות האלו נמצאות כל אחת בשלב הרכבה שונה.
    איך לנהל מלאי נכון שאדע בוודאות כמה מערכות אוכל לספק ומה צריך להשלים מספקים?איך אוכל לקחת בחבון את המערכות הנמצאות בשלבי ההרכבה?
    2. מקרה עצוב של מישהו שאיבד כמה חלקים מהמלאי (היה בתארוכה ופשוט שכח ).איך אני מעדכנת את המלאי?
    מקווה שהסברתי את הבעיות שלי בצורה ברורה.
    בתודה מראש לכל עזרה,
    מרינה
מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 47 סה״כ)
  • Replies
    עפר שקד
    משתתף
    מכאן אני מסיק שביצע "העברה בין מחסנים" האם נכון ?
    מרינה לוי
    משתתף
    כן, אתה בהחלט צודק.
    עפר שקד
    משתתף
    ובן זו בסיס הטעות

תעודת העברה בין מחסנים איננה מייצרת יש מאין, היא מעבירה מא' לב', ומכיוון שבב' לא היה כלום אזי נוצר לך מלאי שלילי.
    מה שמסבך את הענינים הוא שהמלאי השלילי הוא של התוצרת הגמורה ולא של חומרי הגלם.

על כן
    קודם כל עלייך להחליט מה התהליך הנכון ליצירת היש מאין – ראי המלצתי להשתמש בהרכבה ללא בנים, או בספירת מלאי.
    לאחר שתקבלי החלטה זו עלייך להחליט האם להחליף את תעודת ההעברה בין המחסנים שבתעודה המשקפת את התהליך הנכון או לא.

אם תבחרי ב"לא" אזי אני מציע לך פשוט לבצע ספירת מלאי במחסן ההשמדות ולהפטר מהמלאים השליליים.

מרינה לוי
    משתתף
    תודה,
    ביצעתי "הרכבה פיקטיבים" במחסן ההשמדות וייצרתי יש מאין את כל הרכיבים שהיו במינוס – והשוותי את הכמות שלהם במלאי ל-0.
    אחר כך מחקתי מלאי ריק במחסן ההשמדות וקיבלתי מחסן ריק וכל המספרים של מלאי שווים למספרי אמת.
    תודה לך מאוד , בעתיד אני אבצע הרכבה פיקטיבית להוספת המוצרים החדשים "יש מאין".
    בברכה,
    מרינה
    מרינה לוי
    משתתף
    טוב, אני ממשיכה להסתבך עם המלאי 🙂
    יש לי מלאי שצברתי במחסן מסויים אני רוצה למחוק את המלאי הנ"ל.
    נכנסתי לתעודה "השמדת מלאי" שאומרת לי, שהמלאי שלי (אני משתמשת הרבה במילה הזאת:-)) נמצא בסטטוס "Goods" ואינו ניתן למחיקה.
    השאלה שלי – איך אני הופכת ססטוס "Goods" במחסן הנ"ל בלבד לססטוס "Reject"?
    בתודה מראש,
    מרינה

נ.ב. חג פורים שמח

Lior
    מנהל בפורום
    הי מרינה
    את יכולה לבצע אחת משתי החלופות:
    1. פתיחת תעודת ספירת מלאי במחסן על כמויות 0
    2. המרת מלאי ל Reject ואח"כ השמדה
    מרינה לוי
    משתתף
    תודה.
    איך עושים המרת מלאי ל-Reject?
    היי מרינה,

שינוי סטטוס של מלאי ניתן לבצע בבחירת אחד משתי אפשריות:

1. תעודת המרה.
    2. העברה בין מחסנים. בתעודה זו את מעבירה מאותו מחסן לאותו מחסן, אך מסטטוס Goods אל סטטוס Reject.

אלון.

מרינה לוי
    משתתף
    תודה, עשיתי המרה ולאחר מכן השמדת מלאי.
    הכל עבד.
    המון,המון תודה
    מרינה לוי
    משתתף
    .
    מרינה לוי
    משתתף
    עכשיו בספירת מלאי נתקלתי בבעיה נוספת:
    יצרתי תעודת ספיר מלאי אוטומטית למחסן מסויים.
    באחד המוצרים הוא מראה לי שיש לי 9 יחידות של הפריט, למרות שבפועל אין בכלל, לכן בשדה "כמות שנספרה(מפעיל)" אני רושמת 0.
    אבל אחרי שאני מאשרת את הספירה וניגשת למחסן, אז רשום שם כמות בפועל לא 0 כמו שאני באמת צריכה, אלא 9-.
    מה עושים?
    בתודה מראש,
    מרינה
    לדעתי לא שמת לב שהיית במסך 'לוג תנועות מלאי' וראית שם את הכמות 9- כפי שצריך להיות.
    בדקי במסך 'מלאי נוכחי במחסנים'.

אלון.

מרינה לוי
    משתתף
    לא נכנסתי ללוג תנועות מלאי, בדקתי ישירות במחסן
    :huh:
    אז עכשיו היכנסי ללוג תנועות מלאי, בצעי שאילתא רק לפריט הנ"ל ובחני את כל התנועות האחרונות אם קיימת תנועה חריגה שלא היית מודעת לה בנוסף לתנועת הספירה.
    מרינה לוי
    משתתף
    תודה
מוצגות 15 תגובות – 31 עד 45 (מתוך 47 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.